Róg Obfitości 2020

Pasowanie na ucznia klas 1

„Wie to Marysia, Stasio i Zdziś,
że wielkie święto w szkole jest dziś…”
Takim wierszykiem klasy pierwsze rozpoczęły swój emocjonujący i pełen wzruszeń występ podczas Pasowania na ucznia. 28 października w nadzwyczajnych okolicznościach,
z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych, choć niestety bez udziału rodziców
i gości, nasi pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Międzyrzeczu. Były wierszyki, piosenki, uroczyste ślubowanie, pasowanie ogromnym ołówkiem przez dyrektora szkoły pana Krzysztofa Marca i oczywiście prezenty ufundowane przez Szkolną Radę Rodziców oraz rodziców pierwszoklasistów.
Uczniowie klas I a i I b spisali się na medal, pięknie się zaprezentowali, a o artystyczną oprawę Pasowania na ucznia zadbali także ich starsi koledzy.
Drogie Pierwszaki, witamy Was w naszej szkolnej rodzinie i życzymy powodzenia!

Zeróweczki na pokazie przygotowanym przez klasy III!

Klasy 7 na wystawie obrazów Remigiusza Bordy w MOK


Apel z okazji Święta Niepodległości


Pasowanie na ucznia 22.10.2019


Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez klasy III naszej szkoły.


Apel z okazji świąt majowych


Turniej „O uśmiech wiosny”


Dzień Drzwi Otwartych

We wtorkowe popołudnie , 12 lutego Szkoła Podstawowa nr 6 otworzyła swe podwoje dla najmłodszych. Ponieważ właśnie rozpoczęła się rekrutacja do szkół podstawowych, na spotkanie przybyli tłumnie przyszli pierwszoklasiści z rodzicami. Rodzice obejrzeli prezentację o szkole
i wysłuchali informacji, których udzielały pani wicedyrektor Maria Antonowicz oraz pani Iwona Żmuda. W tym czasie najmłodsi goście odkrywali, co takiego kryje się w szkole.
A czekało na nich wiele atrakcji – w salach najmłodszych klas panie uczące w klasach pierwszych i drugich prowadziły dla nich specjalnie przygotowane zajęcia. Dzieci mogły również pod kierunkiem pani Joanny Nowak i pana Marcina Skrzypczaka przeprowadzić pierwsze doświadczenia. Pod kierunkiem Tomasz Bączkowskiego dzieci mogły spróbować swoich sił w programowaniu. W świat języków obcych wprowadziły ich panie Monika Kuczejko i Joanna Kozakiewicz, które przekonały ich, że nauka języka obcego to przede wszystkim świetna zabawa. Na wielbicieli prac ręcznych czekały panie : Agnieszka Zimowska i Joanna Nowak, przy których pomocy dzieci przygotowały kartki i zakładki do książek. Zgłębiały również tajniki orgiami. Na korytarzu II piętra najmłodsi mogli również spróbować swych sił, grając w mega twistera, znalazło się też wielu chętnych do malowania twarzy. Szczery entuzjazm wszystkich- bez względu na wiek – wzbudziła wata cukrowa  . W myśl zasady „ dla każdego coś dobrego” znalazła się też gratka dla miłośników sportu – w hali widowiskowo – sportowej na młodszych kolegów czekali przyszli następcy i następczynie siatkarskich mistrzów – pierwszo – i drugoklasiści z AKADEMII SIATKOWKI „ORŁA MIĘDZYRZECZ”, z którymi przyszli pierwszoklasiści mogli wspólnie poćwiczyć.
Najmłodsi goście czuli się w murach naszej szkoły bardzo swobodnie , co niewątpliwie było ogromną zasługą ich starszych kolegów – uczniów klas I – II, V, a także tych, którzy już za kilka miesięcy opuszczą mury naszej szkoły – ósmoklasistów i trzecioklasistów z Gimnazjum.
Wszystkim Gościom, zwłaszcza tym najmłodszym, serdecznie dziękujemy za przybycie. Mocno wierzymy, że wspólna podróż od września do Krainy Wiedzy okaże się dla Was fantastyczną przygodą.


Zapraszamy do obejrzenia galerii z przedstawienia bożonarodzeniowego w wykonaniu klasy IA pod opieką Pani Doroty Sierociuk. W tym dniu odbył się również finał tradycyjnego konkursu o Słodki Róg Dyrektora.


Kilka zdjęć z corocznego konkursu kolędowania w języku angielskim i niemieckim.


Zrobiliśmy długą flagę z okazji 100 lecia niepodległości.


Obejrzyj galerię z uroczystego pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 6 klas pierwszych.


17 października klasy 7 zwiedziły Międzyrzecki Rejon Umocniony w Pniewie. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć.


W piątek 12 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Apel przygotowała klasa VC i VD.
Oto kilka zdjęć z tego apelu.


W sobotę 15 września 2018 roku nasza szkoła brała udział w uroczystym otwarciu stadionu po remoncie. Oto nasza fotorelacja.


Realizująca interesujące projekty międzyrzecka Fundacja Inicjatyw Społecznych „MIĘDZY” zaprosiła na warsztaty filmowe najmłodszych uczniów naszej szkoły. Zajęcia pod nazwą „Magia kina” odbyły się w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury i są pierwszą częścią projektu z zakresu edukacji kulturowej „Klasa, klatka, cyk, cyk, brzdęk!”,realizowanego w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Nr 6. Koordynatorem działań jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze w ramach programu „Kultura Tędy”.
Małgosia Makarewicz i Grażyna Michałowska, autorki projektu i animatorki zajęć, wprowadziły dzieci w magiczny świat kina niemego, czarno – białego oraz bajek zapisanych na kliszy celuloidowej. Pierwszoklasiści mieli okazję zapoznać się z różnymi typami projektorów i diaskopów z lat 60., 70. i 80. Dzięki projekcji celuloidowych bajek „rzucanych” na ścianę mogli przenieść się na chwilę do czasów dzieciństwa swoich dziadków, ale też wychwycić różnice między bajką oraz filmem współczesnym, a tym zapisanym na taśmie.
Młodzi widzowie dowiedzieli się, jak z szeregu nieruchomych obrazków – klatek zdjęciowych powstaje film i jaką rolę w jego tworzeniu odgrywa światło. Salwy śmiechu wzbudziły projekcje niemych filmów z udziałem Charliego Chaplina. Na koniec dzieci zwiedziły współczesną kabinę kinooperatora, scenę kina oraz stanowisko pracy akustyka i operatora świateł. Frajdę sprawiło dzieciom własnoręczne opuszczanie ekranu projekcyjnego, zasłanianie i odsłanianie kurtyny. Wiele emocji wzbudziła możliwość „zastąpienia” realizatora dźwięku i siedzenia w wielkich słuchawkach na jego fotelu.
Warsztaty te były z pewnością świetnym wprowadzeniem do kolejnego działania w ramach realizowanego projektu – tworzenia filmu metodą animacji poklatkowej, z którego fotorelacja już wkrótce.
Anna Suchecka – wychowawczyni klasy I c, koordynatorka projektu po stronie SP-6
Fotografie: Filip Pielesiak


Pierwszy raz w naszej szkole dnia 8 maja 2018 roku odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową z udziałem policjanta mł. asp. Macieja Kałużnego. Policjant omówił zasady przejazdu w wyznaczonym terenie. Uczniowie przystąpili do egzaminu, po każdym przejeździe omawiano błędy.
Egzamin w tym dniu zdało 44 uczniów:
 Kl.IV a 7 uczniów,
 Kl.IV b 13 uczniów,
 Kl.IV c 13 uczniów,
 Kl.IVd 11 uczniów.
Gratulujemy organizator Kinga Brózda


Apel z okazji świąt majowych


Jasełka w wykonaniu uczniów klas I


Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości


Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 6


Wyjazd integracyjny klas IV do MRU


Spotkanie z Policjantami i rozmowa o bezpiecznej drodze do szkoły.


1 Września 2017 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.