Konkurs piosenki

W środę 12 lutego odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki dla klas I-III. Uczestnicy konkursu zaprezentowali wcześniej przygotowane piosenki, korzystając z bardzo różnorodnego repertuaru. Jury w składzie p. Dorota Sierociuk, p. Elżbieta Gałach i p. Aneta Gryka oceniając prezentacje wokalne, brało pod uwagę walory głosowe, poczucie rytmu, dobór repertuaru i co najważniejsze ogólny wyraz artystyczny.
Wśród laureatek znalazły się:
Róża Słodowy „ Z pamiętnika młodego zielarza” – I miejsce
Matylda Cap „W deszczowym rytmie” – II miejsce
Oliwia Kowalska „Mała smutna królewna” – III miejsce
Wyróżnienia: Magdalena Michalczyk „Jak rozmawiać z psem?”
Martyna Ososińska „Nie bój się chcieć”
Lena Kąkolewska „Kaktus”
Uczennice Róża Słodowy, Matylda Cap i Oliwia Kowalska otrzymały nominację i wzięły udział w eliminacjach wstępnych do Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2020, który odbył się 17 lutego 2020 roku w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Pomimo że nasi mali artyści nie zaprezentują swoich umiejętności wokalnych na prezentacjach gminnych, zaśpiewali pięknie i sprawili wszystkim wiele radości. „Nie bój się chcieć” tak śpiewała Martynka i Ola na Konkursie Piosenki. My także chcemy śpiewać dalej i spróbujemy za rok. Trzymamy kciuki.