MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego tradycyjnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mówimy jednym z najtrudniejszych języków świata, tym bardziej więc jest co świętować.
W naszej szkole również nie zapomnieliśmy o tym święcie. Klasy VI podczas lekcji języka polskiego poznawały słowa, które funkcjonują w naszym języku, ale brzmią bardzo obco. Podczas skanowania kodów QR okazało się, że te słowa nie „gryzą”, a wręcz przeciwnie – mają swoje synonimy, które brzmią bardziej przyjaźnie i zrozumiale. Klasa VIII a natomiast bawiła się
w polonistycznym escape roomie, rozwiązując quizy, zagadki i łamigłówki. Dzięki dobrej współpracy
i sprawnym podziale zadań udało im się szybko dotrzeć do prawidłowego rozwiązania. Lekcje
w każdej z klas, które uczestniczyły w świętowaniu, zakończyły się „testem na uważność”. Oj, nie było łatwo go zdać…