Zeróweczki na pokazie przygotowanym przez klasy III!

Uczniowie z klas III w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej pod nazwą „Ortograficzne bajki Kamishibai” przygotowali prezentację metodą japońskiego teatru ilustracji przedstawiając baśnie i legendy. Pracując w niewielkich zespołach, mieli za zadanie zapoznać się z przydzielonym fragmentem tekstu, zilustrować opowiedziane w nim wydarzenia, wybrać lidera do jego pięknego przeczytania, wyszukać w tekście wyrazy z trudnościami ortograficznymi, uzasadnić ich pisownię oraz przygotować krótki wykład    na temat historii teatru Kamishibai. Zaproszenie na pokaz przyjęły grupy zerówkowe z okolicznych przedszkoli. Cieszymy się, że mogliśmy pokazać naszym przyszłym uczniom, jak uczymy się i bawimy w szkole na co dzień. Swoją obecnością na pokazie zaszczyciła nas także pani Grażyna Michałowska z Międzyrzeckiej Fundacji Inicjatyw Społecznych „Między”, która zaraziła nas sympatią do japońskiego teatru ilustracji i zdradziła nam wszystkie jego „tajemnice”.