11  powodów, dla których warto rozpocząć naukę w Szkole Podstawowej Nr 6 Międzyrzeczu:

1. SYSTEM JEDNOZMIANOWY – zapewni stały rytm dnia przez cały rok szkolny.
  2. BEZPIECZEŃSTWO – osobne wejście dla najmłodszych, wydzielone dla nich piętro
     i przestronny korytarz, dostosowane toalety,
  3. JESZCZE PACHNĄCE ŚWIEŻOŚCIĄ NOWOCZESNE I DOSKONALE WYPOSAŻONE SALE LEKCYJNE – dopasowane do potrzeb małych podróżników do Krainy Wiedzy.
  4. KOMPETENTNI, PRZYJAŹNI, PEŁNI ZROZUMIENIA I CIEPŁA NAUCZYCIELE – dzięki którym ta podróż stanie się łatwiejsza.
  5. HALA SPORTOWA, BOISKA, BASEN – trzy miejsca, w których można rozwijać sportowego ducha.
  6. ATRAKCYJNE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE DLA MAŁYCH ARTYSTÓW – koło plastyczne, koło teatralne…
  7. OPIEKA PSYCHOLOGA, PEDAGOGA I LOGOPEDY – aby wszyscy mieli równy start.
  8. ŚWIETLICA – piękna i kolorowa, w niej ciekawie spędzisz czas przed lekcjami i po nich.
  9. STOŁÓWKA – a w niej obiadki pyszne jak u Mamy.
  10. PLAC ZABAW –  który sprawi, że najmłodsi po zajęciach chętnie pozostaną w Szkole.
  11. TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU – dzięki której Szkoła zyskała nie tylko na wyglądzie, ale przede wszystkim na atmosferze.